[tekst jednolity uwzględniający zmiany wprowadzone:
- uchwałą nr 27/IX/20 Zarządu Spółki Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A. z siedzibą w Szczecinie podjętą w dniu 28 października 2020 r. w sprawie zmiany Regulaminu postępowania prowadzonego w trybie przetargu w sprawie przeniesienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych i sprzedaży prawa własności zabudowy nieruchomości, położonych w Świnoujściu przy ul. Ludzi Morza oraz treści ogłoszenia o przetargu,
- uchwałą nr 42/IX/20 Zarządu Spółki Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A. z siedzibą w Szczecinie podjętą w dniu 27 listopada 2020 r. w sprawie zmiany Regulaminu postępowania prowadzonego w trybie przetargu w sprawie przeniesienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych i sprzedaży prawa własności zabudowy nieruchomości, położonych w Świnoujściu przy ul. Ludzi Morza oraz treści ogłoszenia o przetargu.
- uchwałą nr 78/IX/21 Zarządu Spółki Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A. z siedzibą w Szczecinie podjętą w dniu 27 stycznia 2021 r. w sprawie zmiany Regulaminu postępowania prowadzonego w trybie przetargu w sprawie przeniesienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych i sprzedaży prawa własności zabudowy nieruchomości, położonych w Świnoujściu przy ul. Ludzi Morza oraz treści ogłoszenia o przetargu.
- uchwałą nr 89/IX/21 Zarządu Spółki Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A. z siedzibą w Szczecinie podjętą w dniu 19 lutego 2021 r. w sprawie zmiany Regulaminu postępowania prowadzonego w trybie przetargu w sprawie przeniesienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych i sprzedaży prawa własności zabudowy nieruchomości, położonych w Świnoujściu przy ul. Ludzi Morza]
REGULAMIN
postępowania prowadzonego w trybie przetargu
w sprawie przeniesienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych i sprzedaży prawa własności zabudowy nieruchomości, położonych w Świnoujściu przy ul. Ludzi Morza
Postanowienia ogólne
- Regulamin określa zasady postępowania, nieograniczonego, pisemnego przetargu w sprawie łącznego przeniesienia przez Morską Stocznię Remontową „GRYFIA” S.A. prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych i sprzedaży prawa własności zabudowy nieruchomości, położonych w Świnoujściu przy ul. Ludzi Morza.
- Organizatorem postępowania jest Morska Stocznia Remontowa „GRYFIA” S.A. z siedzibą w Szczecinie przy ul. Brdowskiej 12,71-700 Szczecin, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000009273, NIP 851-010-14-19, wysokość kapitału zakładowego i kapitału wpłaconego 83.419.540,00 zł, zwana dalej „Stocznią”.
Przedmiot postępowania
- Przedmiot postępowania stanowią łącznie:
- prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej – działka o oznaczeniu geodezyjnym nr 244 z obrębu 326301_1.0014 Warszów 14 o powierzchni 4.504,00 m2, dla której Sąd Rejonowy w Świnoujściu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr SZ1W/00009333/1;
- prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej – działka o oznaczeniu geodezyjnym nr 245/5 z obrębu 326301_1.0014 Warszów 14 o powierzchni 185.427,00 m2, dla której Sąd Rejonowy w Świnoujściu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr SZ1W/00009333/1;
- prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej – działka o oznaczeniu geodezyjnym nr 246 z obrębu 326301_1.0014 Warszów 14 o powierzchni 2.022,00 m2, dla której Sąd Rejonowy w Świnoujściu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr SZ1W/00025607/1;
- prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej – działka o oznaczeniu geodezyjnym nr 7 z obrębu 326301_1.0013 Ognica 13 o powierzchni 4.817,00 m2, dla której Sąd Rejonowy w Świnoujściu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr SZ1W/00008595/8;
- prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej – działka o oznaczeniu geodezyjnym nr 9 z obrębu 326301_1.0013 Ognica 13 o powierzchni 13.695,00 m2, dla której Sąd Rejonowy w Świnoujściu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr SZ1W/00008595/8,
nieruchomości gruntowe zwane dalej „Nieruchomościami”, zabudowania posadowione na Nieruchomościach – zwane dalej „Zabudowaniami”, zaś Nieruchomości i Zabudowania zwane dalej łącznie - „Przedmiotem postępowania”.
- Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przyjętym uchwałą nr XXI/181/2016 z dnia 28 kwietnia 2016 r. Rady Miasta Świnoujścia w sprawie zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, Nieruchomości objęte są jednostką obszarową V w rejonie ul. Ludzi Morza na terenie jest oznaczonym symbolem PP - tereny portowe.
- Właścicielem Nieruchomości jest Skarb Państwa, zaś właścicielem Zabudowań – Stocznia.
- Na podstawie ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o portach i przystaniach morskich, do zawarcia umowy przeniesienia prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości i sprzedaży Zabudowań wymagana jest zgoda ministra właściwego do spraw gospodarki morskiej.
- Na podstawie ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o portach i przystaniach morskich oraz ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarcze nieruchomościami, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., Skarbowi Państwa i gminie Miasto Świnoujście przysługują prawa pierwokupu lub pierwszeństwa w stosunku do Przedmiotu postępowania, stąd umowa przeniesienia prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości i sprzedaży Zabudowań zawierana będzie z wybranym oferentem pod warunkiem nieskorzystania przez uprawnionych z przysługujących im praw.
- Cena wywoławcza Przedmiotu Postępowania wynosi 58.100.000,00 (słownie: pięćdziesiąt osiem milionów sto tysięcy) złotych netto w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług.
- Ogłoszenie o przetargu zostanie opublikowane w dniu 8 października 2020 r. na stronie internetowej Stoczni www.msrgryfia.pl, w biuletynie informacji publicznej oraz w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim w terminie do dnia 12 października 2020 r.
- Ogłoszenie będzie zawierało co najmniej:
-
- firmę, siedzibę i adres Stoczni;
- opis Przedmiotu postępowania;
- termin i miejsce składania Oferty;
- wskazanie osoby uprawnionej do udzielania informacji w sprawie Przedmiotu postępowania;
- informację o sposobie zapoznania się z Regulaminem.
- Regulamin zostanie zamieszczony na stronie internetowej Stoczni www.msrgryfia.pl oraz w biuletynie informacji publicznej.
- Osobą uprawnioną do udzielania informacji w sprawie postępowania i Przedmiotu postępowania jest Pan Jarosław Włodarczak, tel.:728-576-350
- Przedmiot postępowania zostanie udostępniony celem przeprowadzenia oględzin dla osób zainteresowanych po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i warunków udostępnienia.
- Dokumentacja Przedmiotu postępowania znajduje się w siedzibie Stoczni, tj. w Szczecinie przy ul. Brdowskiej 12, w pokoju nr 512 w budynku administracyjnymi dostępna jest dla zainteresowanych w godzinach od 800 do1300, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i warunków udostępnienia dokumentacji.
Miejsce przeprowadzenia postępowania
- Postępowanie obejmujące w szczególności składanie pisemnych ofert nabycia Przedmiotu Postępowania, zwanych dalej „Ofertami” oraz negocjacje obejmujące postanowienia warunkowej umowy przeniesienia Przedmiotu postępowania zostanie przeprowadzone w siedzibie Stoczni, tj. w Szczecinie przy ul. Brdowskiej 12.
Termin składania i otwarcia Oferty
- Oferty należy składać w formie pisemnej w siedzibie Stoczni, tj. w Szczecinie przy ul. Brdowskiej 12, w pokoju nr 212 w budynku administracyjnym, do dnia 15 stycznia 2021 r. do godziny 1200.
- W przypadku przesyłania Oferty za pośrednictwem poczty lub firm kurierskich datą złożenia Oferty będzie dzień jej wpływu do Stoczni.
- Otwarcie Oferty odbędzie się w siedzibie Stoczni, tj. w Szczecinie przy ul. Brdowskiej 12, w sali konferencyjnej w budynku administracyjnym, w dniu 15 stycznia 2021r. o godzinie 1400.
Warunki uczestnictwa w postępowaniu
- Warunkiem przystąpienia do postępowania jest:
- wniesienie wadium;
- terminowe złożenie Oferty spełniającej wymogi Regulaminu wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami.
- W postępowaniu nie mogą uczestniczyć:
- osobiście ani jako osoby działające w imieniu osób prawnych lub innych jednostek organizacyjnych - członkowie Zarządu, członkowie Rady Nadzorczej, pracownicy Stoczni oraz jej doradcy, konsultanci, osoby wykonujące czynności w związane z przeprowadzeniem przetargu a także małżonkowie tych osób oraz osoby pozostające z nimi w stałym pożyciu, jak również krewni i powinowaci tych osób do trzeciego stopnia pokrewieństwa lub powinowactwa włącznie;
- podmioty będące w sporze sądowym ze Stocznią lub spółką dominującą, powiązaną lub zależną Stoczni oraz podmioty, wobec których wydane zostało, choćby nieprawomocne, orzeczenie, z którego wynika, że Stoczni lub spółce dominującej, powiązanej, zależnej Stoczni, przysługują roszczenia w stosunku do tego podmiotu.
- Warunkiem udziału w przetargu jest złożenie przez składającego Ofertę oświadczenie o zobowiązaniu się do nieprowadzenia na terenie Przedmiotu postępowania przez oferenta ani przez podmiot powiązany z oferentem lub zależny albo dominujący w stosunku do oferenta w rozumieniu przepisów o ochronie konkurencji i konsumentów, ani przez podmiot, który będzie korzystał z terenu Przedmiotu postępowania na podstawie jakiegokolwiek tytułu prawnego, działalności objętej podklasą Polskiej Klasyfikacji Działalności o kodzie 33.15.Z konkurencyjnej wobec Stoczni.
- Całkowity koszt przygotowania i złożenia Oferty, w tym uzyskania dokumentów wymaganych Regulaminem, oraz całkowity koszt uczestnictwa w postępowaniu, w tym oględzin Przedmiotu postępowania, obciąża wyłącznie oferentów i w żadnym przypadku nie będzie podlegał zwrotowi przez Stocznię.
Sposób przygotowania Oferty
- Oferty powinny zawierać:
- imię, nazwisko, nazwę (firmę) i adres (siedzibę) oferenta;
- datę sporządzenia Oferty;
- oświadczenie, że oferent zapoznał się z Regulaminem i przyjmuje Regulamin bez zastrzeżeń;
- ofertę cenową netto (cena powinna być jednoznacznie określona kwotowo w złotych, bez podawania przedziału wartości, nie może być obarczona żadnymi uwarunkowaniami);
- oświadczenie, że oferent zapoznał się z dokumentacją Przedmiotu postępowania posiadaną przez Stocznię, że zapewniono mu możliwość wykonania oględzin Przedmiotu postępowania oraz, że stan prawny i faktyczny Przedmiotu postępowania jest oferentowi znany i nie zgłasza on z tego tytułu żadnych roszczeń w stosunku do Stoczni ani nie będzie ich zgłaszał w przyszłości;
- oświadczenie, że oferent zobowiązuje się do zachowania poufności wszelkich danych dotyczących postępowania i procesu zbywania Przedmiotu postępowania oraz wszelkich danych dotyczących Stoczni uzyskanych w związku z postępowaniem, z jednoczesnym zobowiązaniem do zapłaty na rzecz Stoczni, w przypadku naruszenia tego obowiązku kary umownej w wysokości 250.000 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych);
- oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie jej danych osobowych w zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia postępowania, a na wypadek wyboru złożonej przez tę osobę oferty również w zakresie niezbędnym dla zawarcia umowy przeniesienia praw do Przedmiotu postępowania;
- oświadczenie o którym mowa pkt 21) Regulaminu oraz oświadczenie o braku przesłanek wyłączających od udziału w przetargu;
- dowód wniesienia wadium oraz oświadczenie wskazujące numer rachunku bankowego, na który nastąpić ma zwrot wadium;
- dokument potwierdzający umocowanie osoby podpisującej Ofertę do działania w imieniu oferenta, wraz z kopią dowodu osobistego lub paszportu tej osoby;
- aktualny odpis z rejestru przedsiębiorców KRS lub ewidencji działalności gospodarczej;
- umowę spółki – w przypadku spółki cywilnej;
- poświadczony przez zarząd spółki odpis uchwały, zawierającej w swojej treści w szczególności cenę podaną w Ofercie, o której mowa w art. 228 pkt. 4) lub art. 229 K.s.h. albo art. 393 pkt. 4) K.s.h.– w przypadku spółki z o.o. albo spółki akcyjnej;
- aktualne zaświadczenie z właściwego dla oferenta urzędu skarbowego i ZUS o niezaleganiu z płatnościami według stanu na wybrany dzień tygodnia w okresie dwóch tygodni poprzedzających datę otwarcia Oferty.
- Oferty muszą być złożone w zaklejonej kopercie w sposób uniemożliwiający zapoznanie się z ich treścią bez jej otwarcia oraz uniemożliwiający otwarcie i zamknięcie koperty bez pozostawienia śladów po otwarciu. Na kopercie należy umieścić adnotację o treści: „Oferta na nabycie należącego do MSR Gryfia S.A. prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych i prawa własności zabudowy nieruchomości, położonych w Świnoujściu przy ul. Ludzi Morza. Nie otwierać przed 15.01.2021r., godz.14.00”.
- Oferta powinna zostać podpisana przez osobę uprawnioną i należycie umocowaną do reprezentowania oferenta, tj. do podpisania i złożenia Oferty, prowadzenia negocjacji i podpisania umowy przeniesienia Przedmiotu postępowania, a wszystkie strony Oferty powinny być ponumerowane i parafowane przez osobę podpisującą Ofertę.
- Wszelkie oświadczenia oferenci przedstawiają w oryginałach, a dokumenty w oryginałach lub poświadczonych przez upoważnione osoby kopiach (odpisach). Pełnomocnictwa należy przedstawiać w oryginale.
- Wszystkie etapy postępowania prowadzone będą w języku polskim, a ilekroć oferent przedkładał będzie jakikolwiek dokument– a w szczególności zaświadczenie, pełnomocnictwo, umowę lub oświadczenie–sporządzony w języku innym niż polski, dołączy do takiego dokumentu jego tłumaczenie na język polski wykonane przez tłumacza przysięgłego.
- Oferta nie może być zmieniona po terminie wyznaczonym na składanie Oferty.
- Oferent może złożyć tylko jedną Ofertę.
- Niedołączenie do Oferty dokumentów wskazanych w Regulaminie może skutkować pozostawieniem Oferty bez rozpatrzenia.
- Oferta złożona po terminie nie będzie rozpatrywana, chyba że będzie to jedyna Oferta, wówczas Stocznia ma prawo ją przyjąć ze skutkiem dla oferenta.
- Przed upływem terminu składania Oferty każdy z oferentów uprawniony jest do wycofania Oferty oraz do jej zmiany. Do zmiany lub wycofania Oferty stosuje się odpowiednio zasady dotyczące składania Oferty z tym zastrzeżeniem, że na kopercie z oświadczeniem o zmianie lub wycofaniu Oferty dokonuje się dodatkowej adnotacji o treści odpowiednio „Wycofanie Oferty” albo „Zmiana Oferty”.
Związanie Ofertą
- Oferent jest związany Ofertą w terminie 90 dni od dnia otwarcia Oferty.
Kryterium kwalifikacji Ofert
- Kryterium kwalifikacji Oferty do podjęcia negocjacji w sprawie postanowień warunkowej umowy przeniesienia praw do Przedmiotu postępowania jest cena, jaką oferenci zaproponują w składanych przez siebie Ofertach.
- Do podjęcia negocjacji w sprawie postanowień warunkowej umowy przeniesienia praw do Przedmiotu postępowania zaproszeni zostaną oferenci najbardziej korzystnych, w ocenie Stoczni, złożonych Ofert.
- Ustalenia, o którym mowa w pkt. 34 i 35 powyżej, nie rodzą żadnych praw po stronie oferentów, a w szczególności nie daje prawa do domagania się zaproszenia do podjęcia negocjacji w sprawie postanowień warunkowej umowy przeniesienia praw Przedmiotu postępowania.
Wadium
- Kwota wadium w postępowaniu wynosi 5.810.000,00 (słownie: pięć milionów osiemset dziesięć tysięcy) złotych.
- Oferent zobowiązany jest do wniesienia wadium w pieniądzu na rachunek bankowy Stoczni o numerze 13 1240 3914 1111 0000 3087 5364 prowadzony w Banku Pekao S.A. I Oddział w Świnoujściu lub poprzez oddanie go na przechowanie (do depozytu) przechowawcy, będącego osobą zaufania publicznego (w tym notariuszowi), na warunkach przewidzianych w punkcie 38’ poniżej, przez cały okres związania Oferenta złożoną Ofertą
38’. Depozyt, o którym mowa w punkcie 38 powinien być potwierdzony protokołem w formie aktu notarialnego i zawierać następujące warunki:
- informację, że kwota pieniężna wpłacona na rachunek bankowy przechowawcy tytułem wadium została wpłacona z przeznaczeniem na pokrycie części ceny sprzedaży w związku z planowanym zawarciem przedwstępnej umowy sprzedaży Nieruchomości jaka ma zostać zawarta ze Stocznią;
- kwota pieniężna wpłacona na rachunek bankowy przechowawcy ma zostać wpłacona i przekazana przez przechowawcę:
-
-
- w dniu 17 kwietnia 2021 roku na rzecz wpłacającego w przypadku nie spełnienia się warunków wskazanych w ust. (ii)-(iv) poniżej:
- na rzecz podmiotu wskazanego w pisemnym oświadczeniu podpisanym przez wpłacającego i Stocznię przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wpłacającego oraz Stoczni, przy czym oświadczenie to może doręczyć przechowawcy zarówno wpłacający na przechowanie (do depozytu) jak i Stocznia, ale nie później niż do dnia 16 kwietnia 2021 roku. W przedmiotowym oświadczeniu zostanie wskazany numer rachunku bankowego podmiotu na rzecz którego przechowawca ma przelać kwotę złożoną na przechowanie (do depozytu),
- na rzecz wpłacającego do depozytu, jeśli przedstawi on do dnia 16 kwietnia 2021 roku oświadczenie Stoczni, że jego oferta w postępowaniu, została odrzucona,
- na rzecz Stoczni, o ile do dnia 16 kwietnia 2021 roku podmiot ten, bądź wpłacający do depozytu przedstawią bezwarunkową umowę przeniesienia praw użytkowania wieczystego i własności zabudowy Nieruchomości na rzecz wpłacającego do depozytu. W przedmiotowej umowie zostanie wskazany numer rachunku bankowego Stoczni, na rzecz której przechowawca ma przelać kwotę złożoną do depozytu. W tym celu Stocznia złoży na rzecz wpłacającego do depozytu zawiadomienie o skorzystaniu z zastrzeżenia co do obowiązku spełnienia świadczenia na rzecz osoby trzeciej, o którym mowa w art. 393 §1 Kodeksu Cywilnego.
- Za datę wniesienia wadium uznaje się datę wpływu środków na rachunek Stoczni lub na rachunek przechowawcy, o którym mowa w punkcie 38. W przypadku, kiedy z dowodu uiszczenia wadium wynika, że polecenie jego wpłaty udzielone zostało w ostatnim dniu terminu składania Oferty, a wadium nie wpłynęło do upływu terminu składania Oferty, Stocznia ma prawo do przejęcie tak złożonej Oferty ze skutkiem dla oferenta. W związku z tym uprawnieniem Stoczni, żadnemu z oferentów nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie, czy to o odszkodowanie czy to o żądanie przyjęcia Oferty.
- Wadium wpłacone przez oferenta, z którym w toku negocjacji uzgodnione zostały warunki umowy przenoszącej prawa do Przedmiot postępowania, nie podlega zwrotowi i w przypadku zawarcia umowy przeniesienia praw do Przedmiotu postępowania ulega zaliczeniu na poczet ceny. W przypadku zaś nie zawarcia umowy przeniesienia z przyczyn nieleżących po stronie i niezależnych od oferenta, wadium zostanie zwrócone w terminie 14 dni roboczych od dnia, w którym zawarcie umowy okazało się niemożliwe. Zwrot wadium nastąpi również w przypadku braku zniesienia zabezpieczeń i obciążeń, w tym hipotek ustanowionych na Przedmiocie postępowania lub nieprzedłożenia oświadczeń wierzycieli o wyrażenie zgody na ich zniesienie lub wykreślenie, w terminie uzgodnionym przez Strony w toku negocjacji i wskazanym w warunkowej umowie przedwstępnej do przedmiotu postępowania.
- Wadium nie podlega zwrotowi w przypadku, gdy oferent, z którym w toku negocjacji uzgodnione zostały warunki umowy przenoszącej prawa do Przedmiot postępowania, nie zawarł warunkowej umowy przeniesienia praw do Przedmiotu postępowania o treści i w terminie wskazanym przez Stocznię, lub też nie wpłacił ceny w ustalonym terminie lub nie zawarł umowy przenoszącej prawa do Przedmiotu postępowania o zaproponowanej przez Stocznię treści i terminie, z zastrzeżeniem pkt. 40 zdanie ostatnie Regulaminu.
- Oferenci, których Oferty nie zostały zakwalifikowane do negocjacji w sprawie postanowień warunkowej umowy przeniesienia praw do Przedmiotu, otrzymają zwrot wadium przelewem na wskazany w załączniku do Oferty rachunek bankowy nie później niż po upływie 14 dni roboczych od dnia opublikowania komunikatu o rozstrzygnięciu. Dniem zwrotu wadium będzie dzień obciążenia rachunku bankowego Stoczni poleceniem przelewu.
- Poza sytuacją opisaną w pkt. 42 powyżej, Stocznia zwróci wadium w terminie 14 dni roboczych od dnia podania na swoich stronach internetowych informacji o odwołaniu postępowania lub jego unieważnieniu albo zakończeniu z wynikiem negatywnym. Dniem zwrotu wadium będzie dzień obciążenia rachunku bankowego Stoczni poleceniem przelewu.
- W żadnym przypadku, bez względu na sposób zakończenia postępowania, żadnemu z oferentów nie będzie przysługiwało roszczenie o zapłatę odsetek od wpłaconej kwoty wadium.
Postępowanie
- W ramach postępowania po złożeniu Ofert, Stocznia:
- podaje liczbę otrzymanych Ofert;
- dokonuje otwarcia Ofert i podaje oferentów;
- po otwarciu Ofert dokonuje ich weryfikacji pod kątem zgodności z wymogami Regulaminu, a w ramach tego zastrzega sobie prawo do wzywania oferentów celem udzielenia dodatkowych informacji, wyjaśnienia wątpliwości czy też przedstawienia dokumentów związanych z treścią złożonej Oferty. Odmowa oferenta może powodować nierozpatrzenie złożonej przez niego Oferty;
- przygotowuje listę Ofert według wysokości oferowanych w nich cen od najwyższej do najniższej, z zastrzeżeniem że złożenie najkorzystniejszej cenowo Oferty nie jest równoznaczne z wyborem tej Oferty przez Stocznię i nie daje podstawy do jakichkolwiek roszczeń ze strony oferentów w szczególności do kierowania wobec Stoczni żądania zawarcia umowy;
- zawiadamia oferentów, których Oferty zostały zakwalifikowane w sprawie postanowień warunkowej umowy przeniesienia praw do Przedmiotu postępowania, podając miejsce i termin oraz godzinę jego rozpoczęcia;
- zawiadamia oferentów, których Oferty nie zostały zakwalifikowane w sprawie postanowień warunkowej umowy przeniesienia praw do Przedmiotu postępowania, oraz przystępuje do dokonywania zwrotu wniesionego przez nich wadium.
- Negocjacje w sprawie postanowień warunkowej umowy przeniesienia praw do Przedmiotu będą prowadzone na poniższych zasadach:
- rozpoczęcie negocjacji nastąpi bez względu na liczbę oferentów, którzy przystąpią do negocjacji;
- negocjacje prowadzone będą z osobami należycie umocowanymi do reprezentacji oferenta. Przed rozpoczęciem negocjacji każdy uczestnik zobowiązany jest przedłożyć Stoczni dowód osobisty lub paszport, a w przypadku udziału w postępowaniu przez pełnomocnika – pełnomocnictwo do reprezentacji oferenta;
- negocjacje obejmują wszystkie postanowienia warunkowej umowy przeniesienia praw do Przedmiotu postępowania, z zastrzeżeniem, że umowa przeniesienia praw do Przedmiotu postępowania zawierać będzie poniższe istotne postanowienia umowne:
- terminem płatności ceny nabycia będzie data zawarcia umowy,
- termin wydania Przedmiotu postępowanie będzie nie krótszy niż 90 a nie dłuższy niż 120 dni od daty zawarcia umowy,
- nabywca Przedmiotu postępowania zobowiązany będzie do nieprowadzenia na nabytym terenie ani osobiście, ani poprzez podmiot powiązany z oferentem lub zależny albo dominujący w stosunku do oferenta w rozumieniu przepisów o ochronie konkurencji i konsumentów, ani przez podmiot, który będzie korzystał z terenu Przedmiotu postępowania na podstawie jakiegokolwiek tytułu prawnego, działalności objętej podklasą Polskiej Klasyfikacji Działalności o kodzie 33.15.Z konkurencyjnej wobec Stoczni.
Podstawą do prowadzenia negocjacji będzie Oferta. W toku negocjacji oferent nie może oferować Stoczni warunków gorszych niż te, które zaproponował w Ofercie;
- prowadzone negocjacje traktowane będą jak informacje poufne Stoczni. Oferenci zobowiązani są do zachowania w tajemnicy w szczególności przebiegu rozmów, ich treści oraz oferowanych w trakcie negocjacji warunków nabycia Przedmiotu postępowania. W przypadku naruszenia tego obowiązku Stocznia uprawniona jest do jednostronnego zakończenia negocjacji i żądania od oferenta kary umownej w wysokości 250.000 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych);
- po zakończeniu negocjacji z ostatnim z oferentów Stocznia, nie później niż w terminie 7 dni, poinformuje każdego z nich o zakończeniu negocjacji oraz przystąpi do dokonywania zwrotu wadium wniesionego przez tych oferentów, z którym nie zostało uzgodnione zawarcie warunkowej umowy przeniesienia praw do Przedmiotu postępowania.
- W żadnym wypadku zakończenie negocjacji ani złożenie w ramach negocjacji najkorzystniejszej oferty nie będzie podstawą do jakichkolwiek roszczeń ze strony oferentów, w szczególności do kierowania wobec Stoczni żądania zawarcia umowy.
- Przebieg postępowania Stocznia udokumentuje za pomocą protokołu, w treści, którego odnotuje w szczególności:
- ilość złożonych Ofert;
- oznaczenie oferentów wraz z oferowaną przez nich w Ofercie ceną;
- niezgodności Oferty z Regulaminem, ze wskazaniem niezgodności;
- listę Ofert podlegających ocenie ułożoną od najbardziej korzystnej oferty do najmniej korzystnej;
- wskazanie oferentów zaproszonych do negocjacji;
- wskazanie miejsca, daty i godziny negocjacji oraz informację o przekazaniu tej informacji wybranym oferentom;
- obecność lub jej brak zaproszonych oferentów na rozpoczęciu negocjacji.
Zastrzeżenia Stoczni
- Stocznia zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania w każdym czasie bez podania przyczyn, o czym poinformuje znanych sobie oferentów oraz na swoich stronach internetowych. Z tego tytułu nie będzie przysługiwało oferentom żadne roszczenie wobec Stoczni, a w szczególności roszczenie o zawarcie umowy.
- Stocznia zastrzega sobie prawo do odwołania postępowania, odstąpienia od jego prowadzenia, powtórzenia w części lub w całości, wstrzymania lub zakończenia postępowania, zmiany miejsca i terminu jego przeprowadzenia, na każdym jego etapie, w każdym przypadku bez konieczności podawania przyczyny, o czym poinformuje znanych sobie oferentów oraz na swoich stronach internetowych. Z tego tytułu oferentom nie będzie przysługiwało żadne roszczenie wobec Stoczni.
- Stocznia zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w trakcie trwania postępowania na każdym jego etapie, bez podania przyczyny, o czym poinformuje znanych sobie oferentów oraz na swoich stronach internetowych. W przypadku wprowadzenia zmian oferentom nie będzie przysługiwało żadne roszczenie odszkodowawcze wobec Stoczni.<